معرفی وبلاگ
این وبلاگ ، وابسته به فروشگاه « لاهیج مارکت » می باشد . مطالب مندرج در این وبلاگ ، در راستای اهداف و برنامه های مدیریت فروشگاه لاهیج مارکت است . www.lahijmarket.ir 09118952915 01342367925 آدرس: لاهیجان . جاده لنگرود . جنب مجتمع تجاری لیالستان .نمایندگی چای نوبر. لاهیج مارکت
دسته
پيوندها
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 100981
تعداد نوشته ها : 174
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

چای سیاه ، بهداشت دهان

چای سبز به دلیل داشتن فوائد گوناگون برای سلامتی بدن ، بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

اما در تحقیقات اخیری که توسط « هیات مشاوره ی چای » به انجام رسید ، توجه بیشتری ، معطوف به چای سیاه بوده است .

کارشناس تغذیه ی « هیات مشاوره ی چای » اظهار داشت چای سیاه دارای فوائدی است که تاثیر چشمگیری بر افزایش سلامتی افراد دارد .

فلاونوئیدهای موجود در چای سیاه دارای خواص ضدباکتری بسیار قوی هستند .

یان خبر بسیار خوبی برای دوستداران چای سیاه است . چرا که نوشیدنی مرد علاقه شان ، به بهداشت دهانی آن ها کمک کرده و از پوسیدگی  دندان های آنان جلوگیری می کند .

همچنین این تحقیق حاکی از آن است که چای سیاه دارای فوایدی چون محافظت از قلب و مبارزه با سرطان نیز می باشد . البته دراین زمینه باید تحقیقات بیشتری انجام دهد ، چرا که مطالعات موجود در این زمینه همچنان غیرقطعی است .


فروش چای به قیمت کارخانه در لاهیج مارکت

گیلان .لاهیجان . جاده لنگرود . لیالستان . جنب مجتمع تجاری لیالستان . نمایندگی چای نوبر. لاهیج مارکت

www.lahijmarket.ir

09118952915    چای نوبر

دسته ها : چای - چای سیاه
1394/1/21

چای و سرطان بافت مخاطی رحم و تخمدان

چای می تواند باعث جلوگیری از سرطان بافت مخاطی رحم شود .

سرطان « اندومتریوم » در دیواره ی رحم ایجاد می شود و چهارمین سرطان شایع در زنان آمریکایی است و سالانه حدود 42 هزار مورد جدید در زنان دیده شده و تقریبا 7800 مرگ در پی داشته است .

پژوهشگران مرکز ملی « شانگهای » در ارزیابی داروهای جدید ایمن در « چین » ، نقش چای سبز و سیاه را در جلوگیری از ابتلا به سرطان ، مورد مطالعه قرار دادند .

آنها به این نتیجه رسیدند در حالی که تحقیقات موجود نشان می دهد نوشیدن چای ، به ویژه چای سبز ، می تواند نقش محافظتی محسوسی نسبت به سرطان « اندومتریوم » داشته باشد .

بعد از مطالعه ی روش های مختلف اندازه گیری نوشیدن چای ، پژوهشگران گزارش کرده اند که افزایش مصرف چای سبز به مقدار دو لیوان در روز در حدود 25 درصد خطر توسعه ی سرطان « اندومتریوم » را کاهش می دهد و افزایش مصرف چای سیاه ، نتایج کم اهمیت تری دارد .

تاثیر محافظتی در مطالعات محققان ژاپنی و چینی مشهود تر است . اما در مطالعات آمریکائی ها ، عوامل دیگری مانند رژیم غذائی ، ژنتیک ، تاثیرات محیطی و احساسی نیز پیشنهاد شده است که در بیماری موثر است .

سرطان « اندومتریوم » با یائسگی طولانی مدت یا نازائی در ارتباط است و کافئین موجود در چای می تواند در سطح هورمون تاثیر گذار باشد و آنتی اکسیدان ها و فیتواستروژن موجود در چای در کاهش پیشرفت سرطان موثر است .

بخشی از تحقیقات نشان می دهند که چای می تواند خطرات انواع خاصی از سرطان را کاهش دهد و نتایج جدید نشان می دهند اثری ویژه در برابر سرطان تخمدان دارد .

یک بررسی جدید بر روی 200 زن که توسط محققان دانشگاه « واشینگتن » انجام شد ، نشان داد که نوشیدن روزانه حداقل یک فنجان چای سبز می تواند خطر سرطان تخمدان را تا 54 درصد کاهش دهد .

یک بررسی که توسط انجمن ملی پزشکی محیطی انجام شد ، به نتیجه ای مشابه رسید و اعلام کرد که دو فنجان یا بیشتر چای سیاه در روز ، این خطر را تقریبا تا نصف کاهش می دهد .

دسته ها : لاهیج مارکت - چای
1394/1/21

چای ، دیابت و کنترل قند خون

محققان دپارتمان علوم تغذیه و بیوتکنولوژی دانشگاه « چانک هسینگ » و موسسه ملی تحقیقات سرطان « تایوان » ، یکی از ترکیبات گیاهی چای سبز را که به افراد دارای قند بالا ، مانند دیابتی ها کمک می کند ، کشف کرده اند .

تصور بر این است که ترکیبی به نام اپیگالوکاتچین 3 گالات ، بالقوه ترین ترکیباتی است که در این گیاه یافت شده و مشخص شده است که موجب توقف یا جلوگیری از گولیکاسیون می شود که نوعی اکسیداسیون منجر به ایجاد رادیکال های تحریک کننده ی بیماریهای خطرناک است و توسط میزان بالای گلوکز ایجاد می شود .

به علاوه این ترکیب ، میزان کلسترول را با کاهش غلظت خون ، پایین آورده و کنترل می کند  .

این کشف می تواند به جلوگیری از دیابت در افراد کمک کند و افراد دیابتی را در برابر ابتلا به بیماری های قلبی حفظ نماید . هیات مشورتی چای « انگلستان » توصیه کرده است که نوشیدن چای بدون شیر می تواند به کاهش علائم دیابت نوع 2 کمک کند .

محققان نشان می دهندکه آنتی اکسیدان های موجود در دو فنجان چای به اندازه ی کافی برای کاهش التهاب و استرس و به طور کلی کاهش آثار این بیماری ، کافی است و 4 فنجان ، ایده آل ترین میزان برای بهره مند شدن از بیشترین مزایای چای می باشد .

چای سبز ، کیلوئی هشت هزار تومان

فروشگاه لاهیج مارکت

گیلان . لاهیجان . جاده لنگرود . لیالستان . جنب مجتمع تجاری لیالستان . نمایندگی چای نوبر . لاهیج مارکت

www.lahijmarket.ir

09118952915    خانم علیپور

دسته ها : لاهیج مارکت - چای
1394/1/21

چای و آنتی بیوتیک ها

بررسی جدیدی از « مصر » نشان می دهد که نوشیدن چای سبز ، به افزایش اثرات مهم آنتی بیوتیک ها تا سه برابر کمک می کند .

خواص افزایش دهنده ی آنتی بیوتیکی چای سبز توسط دانشگاه « الکساندریا » کشف شده است و در عین حال ، آن ها بررسی کرده اند که آیا چای سبز به آنتی بیوتیک ها کمک کرده و یا در عملکرد آن ها مداخله می کند .

این کشف به متخصصان برای مبارزه بر علیه حشرات بسیار مقاوم نیز کمک می کند .

در هر مورد ، بررسی چای سبز ، وقتی آنتی بیوتیک ها با چای مصرف شدند ، بهتر عمل کردند و به این ترتیب در کشوری که چای سبز ، بسیار محبوب بود ، مصرف آن برای بیماران مبتلا به بیماری عفونی باکتریایی به صورت عادتی معمول در آمده است .

فروش چای به قیمت کارخانه در لاهیج مارکت

آدرس : گیلان . لاهیجان . جاده لنگرود . لیالستان . جنب مجتمع تجاری لیالستان . نمایندگی چای نوبر . لاهیج مارکت

دسته ها : چای
1394/1/21

تاثیر چای بر پوست

دویست میلی لیتر چای ، حدود 44 میلی گرم کافئین دارد که دریافت این مقدار کافئین می تواند در رفع خستگی بدن و به ویژه پوست به عنوان عضوی بسیار فعال کمک کند .

خواص ضد سرطانی چای نیز از جمله مواردی است که می تواند در حفظ سلامت پوست موثر باشد . به طوری که ترکیبات « پلی فنلی » موجود در چای ، مانع فعالیت ترکیبات سرطان زا به ویزه ترکیبات نیتروزی می شود که در فرآورده های گوشتی وجود دارد و این خواص آنتی اکسیدانی ، پیری زودرس پوست را به تاخیر می اندازد .

مطالعات نشان داده اند که بالا بودن چربی خون از عواملی است که فرایند پیری را در بدن تسریع می کند و نوشیدن چای به خصوص چای سبز ، به دلیل فلاونوئیدهائی که دارد ، سطح چربی خون ، به خصوص کلسترول بدن را کاهش می  دهد .

به علاوه ، چای به دلیل کافئین بالائی که دارد ، یک محرک بوده و جریان خون را در سطح پوست افزایش می دهد و مجب دفع مواد زائد می گردد که این کار هم خستگی پوست را کاهش می دهد و هم موجب تغذیه بهتر آن می شود و موجب می شود که سلول ها شادابی خود را حفظ کنند .

چای به دلیل داشتن انواع « تانن » که به آن طعم مخصوصی می دهد ، بدون تردید یک ضد باکتری و ضد ویروس است .

« تانن » موجود در چای ، ویروس تبخال را نیز مهار می نماید. تحقیقاتی که در کانادا انجام شد ، نشان داد چای تعداد زیادی از ویروس های بیماری زا را غیرفعال می کند  .

دسته ها : چای - سلامتی
1394/1/21
X